top of page

תודה על ההרשמה

  • ילדטבע

ארבעה טיפים מועילים לבחירת מנשא גב

עודכן: 19 בספט׳ 2020


איך בוחרים מנשא גב?
התייעצות עם המומחית

עם כל הכבוד לטיולי הקיץ, עונת הטיולים האמיתית (ובטח בארץ החמה שלנו) מתחילה בסתיו ומסתיימת אי שם באביב בואכה אלרגיות וחמסינים. אחת השאלות ששואלים אותי הכי הרבה בדף הפייסבוק שלי היא "האם המסלול מתאים לעגלות?". לצערי ברוב המקרים התשובה לשאלה הזו שלילית. ועד שיונגשו לפחות חלק מהשבילים בארץ, אין יותר מדי ברירות ומשפחות שרוצות לטייל - אבל באמת לטייל, יצטרכו להצטייד במנשא טוב.

כשפשפשתי (נורא מוזר לכתוב את המילה הזו "פשפשתי") במאות התמונות כדי למצוא את אלו הנכונות לפוסט הזה, ראיתי כמה המנשא שלנו היה אחד הדברים הכי מועילים שקנינו לאחר שנולדה הבכורה שלנו. לאורך עשרות ואולי מאות ק"מ שצעדנו במשעולי הארץ תמיד היה אחד הילדים שלי צמוד אלי, נושף את נשיפותיו הקטנות בעורף שלי. הגדולה היתה מזמזמת לי שירים דמיוניים ומשחקת לי בשיער, והקטנצ'יק היה בודק מה עומק האוזן שלי באמצעות ענפים שהיה מוצא בדרך. אין ספק שרכישה של מנשא גב, משדרגת באופן משמעותי את חוויית הטיולים עם ילדים ומאפשרת הגעה למסלולים ארוכים יותר, ובהכרח גם עמוסים הרבה פחות - והיא קניה מומלצת מאוד למשפחה שרוצה לקחת את נושא הטיולים ברצינות.

אז לקראת עונת הטיולים הקרובה, חשבתי על כמה טיפים שיועילו לכם ברכישת מנשא גב שישרת אתכם בשנים הראשונות של טיולים עם ילדים.

 

הכי בסיסי- מאיזה גיל כדאי לשים ילד במנשא גב? לפני שאני מתחיל רק אדגיש ואומר שכותב שורות אלו אינו אורתופד ילדים ולא מתיימר להיות אחד כזה. ואחרי ששמנו את זה בצד, רק אגיד שהתשובה במקרה הזה היא ברורה- הכי מוקדם שאפשר. את שני הילדים שלנו העברנו ממנשא קדמי למנשא גב ממש כשהתחילו לשבת בצורה יציבה ובאופן סדיר. ולא, לא שאלנו אותם אם נוח להם... פשוט קבענו להם עובדה ואיך שהוא הם זרמו עם זה. מנסיוני, להכניס ילד גדול יחסית (נגיד בן שנה וחצי-שנתיים) פתאום ככה באמצע החיים למנשא גב זו משימה מורכבת מאוד שעשויה להתבצע בסביבה רווית דציבלים ודמעות, ולא בשביל זה אנחנו יוצאים לטייל.

אגב, אי שם בגיל שלוש גם לגמול אותם מהמנשא זה ממש לא פשוט, אבל זה כבר לפוסט אחר.

איך בוחרים מנשא גב
הרגלתם אותו למנשא מגיל צעיר? הרווחתם

למה הכי חשוב לשים לב במנשא עצמו?

אני מניח שמאז שקניתי את מנשא הגב שלנו אי שם בשנת 2008 נכנסו אי אלו שכלולים ופירוטכניקות לתחום. בכל מקרה יש תמיד כמה תכונות קריטיות שצריך לשים לב אליהן ברכישה של מנשא גב-

רצועות ומערכת גב- אלו מאיתנו שסחבו פק"לים בצבא, או חרשו את דרום אמריקה עם תיק על הגב זוכרים שחלוקת משקל נכונה היא קריטית לנוחות ולבריאות שלנו. אותו הסיפור בדיוק גם במנשאי גב רק שבמקרה שלנו "הפק"ל" שלנו גם זז וחי בתוך המנשא ולכן חשוב מאוד שהמנשא יהיה כזה שישב בנוחות, ויאפשר התאמה מקסימלית לסוחב/ת. מהסיבות האלו חשוב לראות שהרצועות מתכווננות בקלות, ושניתן להתאים גם את גובה המנשא עצמו ואת המרחק שלו מהכתפיים. רצועות בטן וחזה רצויות מאוד כדי להוריד עומס מהגב.

אבטחת הילד- רצועות בטיחות לילד במנשא חובה. במרבית המנשאים יש רצועות כאלה, רק צריך לראות שאפשר להתאים להדק ולשחרר אותן בנוחות.

נוחות לילד- החוק מאוד פשוט, אם לילד לא נוח במנשא הלך הטיול- נקודה סוף. אם אתם קונים את המנשא שלכם בחנות, אל תתביישו ותנסו את המנשא על הגב עם ילד בתוכו. שימו לב שאת ה"כסא" של הילד אפשר להרים ולהוריד כדי שלא יהיה מצב שלאורך כל הטיול הראש שלו קבור בין דפנות המנשא והוא לא רואה כלום, ומצד שני שהוא לא יושב גבוה מדי.

רגלית להעמדה על הקרקע- ברוב המנשאים יש רגלית שנפתחת כדי לאפשר העמדה של המנשא על הקרקע לפני שמוציאים את הילד ממנו בהפסקות ועצירות. אם אין רגלית כזו, הוצאת הילד והכנסתו למנשא פחות בטיחותית ופחות נוחה לכל הצדיים.

גגון צל- פחות חשוב מהפרמטרים האחרים, אבל עדיין בטח בארץ שלנו כדאי מאוד לרכוש מנשא שמגיע עם גגון צל קטן שאפשר לפרק ולהרכיב בקלות.

איך בוחרים מנשא גב?
החמור והרוכב שלו

"דבר איתי בכסף" - כמה להשקיע? מחירים של מנשאי גב נעים בין מאות שקלים ועד לאזורי ה-1500 שקלים כשמדובר במותגי הטיולים המפורסמים. את המנשא שלי קנינו ב-650 שקלים לפני יותר מ-10 שנים והוא דווקא לא היה של אחד ממותגי הטיולים המפורסמים. עברנו איתו שני ילדים ובשנתיים האחרונות האחיין החל לדגום אותו בשבתות והוא עושה את העבודה מצויין. מה אני רוצה להגיד פה בעצם? כל עוד הפרמטים שפירטתי בסעיף הקודם מתקיימים לא חייבים לבחור את המנשא הכי יקר בשוק. אני כן ממליץ ללכת לחנויות טיולים רציניות ולמדוד ולהרגיש איך זה על הגב ולא לקנות קניה עיוורת באינטרנט. כמובן שאפשר למצוא היום גם מנשאים יד שניה במצב מעולה ממשפחות שניסו ולא ממש התחברו לקונספט, רק חשוב גם במקרה הזה לבדוק טוב טוב שהמנשא לא קרוע, הרצועות והאבזמים השונים במצב טוב ואין פרימות בתפרים בעיקר באזור הרצועות.

התרשמות כללית- הכוונה היא להתרשמות שלכם מטיב המנשא. האם הרוכסנים נפתחים ונסגרים בקלות או נתקעים? האם התפרים במיוחד באזורי הרצועות הם תפרים כפולים, או נראים כמו משהו שהכינו בשיעור מלאכה? האם החומרים מהם עשוי המנשא איכותיים או שמדובר בחומר דק שנראה שיתבלה ויקרע במפגש הראשון עם שיח קוצני?

 

לסיכום-

אין ספק שמנשא גב טוב, הוא האביזר הכי חשוב למשפחות שמעוניינות לטייל עם ילדים בטבע. רכישה מוקפדת של מנשא תבטיח שנים רבות של טיולים מגוונים לצד שמירה על בריאות הגב של הסוחב - מנשא טוב למשפחות שמטיילות הרבה הוא השקעה לטווח ארוך וכך יש להתייחס אליו.

מגוון המנשאים והחנויות היום עצום, אבל כדאי מאוד להקפיד על מספר פרמטרים ברורים כדי להבטיח לעצמכם רכישה של מנשא טוב שישרת אתכם שנים. אם אהבתם את הפוסט הזה, אתם יכולים בקלות להרשם ולקבל את הפוסט הבא ישירות למייל - הנה, ממש בראש העמוד, ויש גם אינסטגרם!! אתם יותר ממוזמנים לעקוב אחרי גם שם.

איך בוחרים מנשא גב?
בערך בגיל שלוש הם מתחילים לצעוד את כל הטיול


859 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Kommentare


bottom of page