• Avihay Shaked

חמישה טיפים מועילים לטיול מים מוצלח

עודכן ב: מאי 14


הימים ימי תחילת הקיץ, בואכה החופש הגדול והקיץ כבר כאן בשיא עוצמתו. גל חום אחד כבר מאחורינו, אבל החלק הקשה עוד מצפה לנו מעבר לפינה. אלפי מדוזות נסחפות להן לאיתן בזרמי הים התיכון, בדרכן לחופי הארץ המובטחת.

ואנחנו מה? יושבים במזגן ומדברים על הא ודא, פה ושם קופצים לבריכה ומדי פעם מנסים לצאת ולטייל. אחד הטיולים המוצלחים ביותר בקיץ הישראלי הוא טיול מים עם ילדים, לא ליד... בתוך.

יש כמה מסלולי טיול מומלצים לטיולים בתוך המים ברמות שונות על חלקם המלצתי בדף הפייסבוק שלי. אין ספק שטיול מים עם ילדים יכול להיות הצלחה נהדרת, אבל באותה מידה גם כשלון מפואר אם לא התאמנו את המסלול למשפחה ולילדים.

לאלו מכם שפחות מנוסים בטיולים מהסוג הזה, ליקטתי חמישה טיפים מועילים שיסייעו לכם בבחירת הטיול המתאים.

טיפ ראשון: כמה קרים המים?

מי הבניאס קרים הרבה יותר ממימיו של נחל הקיבוצים. מי הדן עשויים להיות קפואים ולא נעימים לחלק מאיתנו, אך מימיו של נחל שניר נעימים יותר. ילדים במיוחד רגישים יותר לקור. מים קרים מדי עשויים לגרום לבעיה לא פשוטה ולילדים סרבנים שבשום מחיר לא יהיו מוכנים לטבול את אפילו קצה הבוהן שלהם. ריב עם ילד סרבן כשבחוץ 38 מעלות בצל ואגלי הזיעה כבר נוטפים מכם במקומות שלא ידעתם שקיימים זו חוויה מאוד לא נעימה. לכן כדאי לברר את הנושא מבעוד מועד ולהתאים את סוג מסלול לגיל ואופי הילדים שלכם.

טיפ שני: כמה עמוק?

גם במקרה הזה יש שוני מהותי בין מסלולי הטיול במים. עין דבשה לדוגמא הוא מסלול שמתאים לכל גיל ועומק המים בו הוא לא יותר מגובה קרסול של אדם בוגר. במג'רסה המים כבר יגיעו לכם לגובה המותניים לפחות.

מעבר לבעייתיות הטריוויאלית של ילד שלא יודע לשחות במים עמוקים, יש גם את עניין ההערכות עם ציוד אטום למים והתארגנות על אביזרי ציפה כמו סירת גומי קטנה או גלגל ים. גם הליכה עם מנשא גב במים רדודים שונה לגמרי מהליכה על אדמה עם אותו מנשא בדיוק.

טיפ שלישי: כמה הולכים מהחניה למים?

לא כל מסלולי המים צמודים לחנית הרכב. בנחל הקיבוצים לדוגמא, יש הליכה של כעשרים דקות לצד הנחל עד לתחילת המסלול. במקומות אחרים במיוחד בנחלי רמת הגולן ההליכה יכולה להיות ארוכה אפילו יותר. בחלק מהמקרים, גם בסיום המסלול תצפה לנו הליכה ארוכה חזרה לרכב. ביום קיץ חם חשוב להתארגן עם מספיק מים ואמצעי הגנה מהשמש, וגם כדאי מאוד לעשות תיאום ציפיות עם הילדים לפני שיוצאים לטיול.

טיפ רביעי: כמה עמוס?

אין ספק שמדובר בשאלת מליון הדולר הנצחית. ויש גם תשובה נצחית- עמוס מאוד, במיוחד בשבתות ובחגים.

ובכל זאת יש מקומות עמוסים יותר וכאלו שפחות. בד"כ הפארקים המוסדרים עמוסים מאוד מאוד במיוחד לקראת שעות הצהריים. המקומות שמצריכים מאמץ כדי להגיע למים או כאלו שמאתגרים יותר עמוסים פחות. כמובן שתמיד כדאי להגיע מוקדם, כמה מוקדם? כמה שיותר. ואז גם מרוויחים טיול שלא בשעות שיא החום ונהנים לראות את העומסים בדרך למסעדה או הביתה (זו לפחות אחת ההנאות הכי גדולות שלי...) ימי שישי ואמצע השבוע, עמוסים פחות באופן טבעי אבל לא תמיד מתאימים לכולם.

טיפ חמישי: איזה ציוד מביאים?

השאיפה היא להביא כמה שפחות דברים לא נחוצים. את המצלמה המשוכללת שקניתם רצוי להשאיר ברכב (במקום לא חשוף לפורץ המצוי) ולהסתפק במצלמת הסמארטפון. חפצי ערך אחרים כמו ארנק לדוגמא, כדאי מאוד לקחת אתכם בשקית ייעודית אטומה למים. קל למצוא היום נרתיקים מצויינים לפלאפון שמאפשרים צילום איכותי וטוב וגם שמירה על המכשיר.

בניגוד לאינסטינקט רצוי להביא הרבה מים, כובע וקרם הגנה כי בחלק מהמסלולים ההליכה חשופה לשמש. רצוי להביא גם תיק קטן עם מעט אוכל, רוב המסלולים לא ארוכים מאוד ואפשר "לשרוד" אותם עם כמה פירות וחטיף. את השניצלים תשאירו לאחרי היציאה מהמים.

נעליים - סגורות, או סנדלי שורש. קרוקס, קפקפי אצבע וכדו'... לא מתאימים להליכה במים ועלולים לגרום לנקעים והרפתקאות לא נעימות. לא לשכוח גם שקית לזבל, כי יש עוד אנשים שירצו להנות בדיוק כמוכם וגם החיות פחות אוהבות אריזות של במבה או בקבוקי פלסטיק במים.

זהו בנתיים, כרגיל אשמח לעזור לכם מעבר אם יש עוד שאלות...

אני מקווה שהפוסט הזה הועיל למישהו, ובמידה וכן אשמח אם תשתפו אותו. אפשר גם להכנס לעמוד הבית באתר ולהרשם בתחתית העמוד לקבלת הפוסטים הבאים ישירות למייל שלכם.

וגם אם בא לכם אני מחכה לכם גם באינסטגרם שלי ואשמח אם תעקבו אחרי גם שם.

#טיולימשפחות #טיולבמים #טיולעםילדים #טיולימים #מסלולימים #מסלולעםילדיםבמים

Israel

©2017 BY ילדטבע. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM