תודה על ההרשמה

  • ילדטבע

ארגז הזכרונות- חמישה מקומות טובים לפק"ל קפה

עודכן ב: 19 ספט 2020


לפני שנים קניתי לי ארגז כלים מפלסטיק. בתוכו הנחתי ארבע כוסות זכוכית בתוך גרב, מיכל גז, קופסת זכוכית עם סוכר ופינג'ן מנירוסטה. בתאים החיצוניים הקטנים אפסנתי כפית, גפרורים ותיונים. עם השנים התווסף להם גם קוץ של דורבן שנמצא באחד משבילי הגליל והתנחל בערכת הקפה שלי.

הכנת קפה עם פקל קפה
במילואים מכינים קפה, בטיולים עם המשפחה תה

את הארגז מעולם לא ניקיתי באופן יסודי מדי ועם השנים הצטברו בו גרגירי חול ואדמה ממקומות שונים ומשונים. גם את הפינג'ן אני לא נוהג לשטוף יתר על המידה. מעט מים מן הנחל או מהברז רק כדי לשטוף את הטעם.

גרגירי החול בארגז וסימני הצריבה והערבוב שבתחתית הפינג'ן הם סימנים של זכרונות. תחילה הצטברו הזכרונות מלילות קרים אי שם בגבול, או משחר מפציע בשטחי אימון בדרום הארץ. ככל שנקפו השנים התווספו לזכרונות אלו גם זכרונות אחרים. טיול ועוד טיול, שביל ועוד שביל כשבסופם אני מערבב תה צמחים של מרווה וסוכר והילדים משחקים בנתיים בצד ומחכים.

אין כמו שתיית תה מתוק על פסגת הר אל מול הנוף כדי לעורר שיחה. בין אם מדובר בחבורת מילואמניקים עייפים ובין אם מדובר בילדים ואמא ואבא. סביב הפינג'ן המילים קלות יותר והאווירה רגועה. פתאום יושבים, פתאום מוצאים זמן לשיחה... רק אנחנו הנוף והתה.

אני חושב שכדאי להכין מן ארגז כזה.

ארגז שבתחילה מכיל רק מספר כוסות ופינג'ן, אך עם השנים גם יכיל זכרונות טובים.

והנה חמישה מקומות נעימים להתחיל לצבור בהם זכרונות עם כוס תה מתוק-

מערת המקדש- גליל מערבי

מערת המקדש בגליל המערבי
נוף מרהיב במערת המקדש

עוד אספר על המסלול הנפלא למקום המכונה מערת המקדש.

המערה נמצאת על מדרון שבקצהו מצוק. ובתחתית המצוק נחל כזיב. ליד המערה חריטה מסתורית בסלע בה מצוייר חייל רומי.

כשיושבים על המדרון בשקט, שומעים את מי נחל כזיב הזורמים מאות מטרים למטה, ואת הרוח הנושבת בעצי הדולב המכסים את הנחל. המקום מיוחד ושקט, וסביר שתהיו בו לבד כי הדרך אליו אינה מיטיבה עם כולם.

עוד על המסלול למקום תוכלו לקרוא כאן.

הצניר בשוויצריה הקטנה- כרמל

הצניר בשוויצריה הקטנה
הצניר בשוויצריה הקטנה

יש אזור בכרמל שזכה לשם שוויצריה הקטנה. בילדותי לא הבנתי עד כמה גדול הפער בין שוויצריה הקטנה לשוויצריה האמיתית, זו המושלגת. מעניין מי היה בעל הדמיון שהכריז על השמורה בכרמל בשם היומרני הזה.

אבל יש נקודה יפה ומיוחדת שבה שוויצריה הקטנה מציעה נוף נפלא של הרים ירוקים וים כחול וכל זאת בתוך צניר בתוך הסלע. הצניר הוא שריד לגלי הים הקדמון שהתנפצו לפני מי יודע כמה מליוני שנים על סלעי הר הכרמל. צורתו המעוגלת של הצניר מבטיחה צל נעים גם ביום קיץ חם.

כדי לקרוא עוד על המסלול למקום - כנסו ללינק הזה.


מצפה השלום- רמת הגולן

בדרום רמת הגולן לא רחוק מכפר חרוב ישנה טיילת נוחה ומתאימה לכל ילד בכל גיל. הנוף הנשקף מהטיילת מרהיב ומרגיע. הכנרת והרי הגליל פרוסים לפניכם הושיטו יד וגעו בם. ויש גם מעיין ממש קרוב אך אין חובה להגיע אליו כדי להנות מהנוף. בחודשי האביב פורחות שלל שקדיות בבוסתן הקטן שבמקום.

כדאי להגיע בשעות אחר הצהריים ולהנות משקיעה מדהימה ממש מולכם.

עין כובשים- גליל מערבי

ליד קיבוץ חניתה שבגליל המערבי ישנו מעיין קטן בלב יער. כמו הרבה מקורות מים בישראל אין הבטחה כי יהיו תמיד מים במעיין הקטן אך במקרה שלנו הם לא העיקר. המעיין שהגישה אליו לא פשוטה לרכב פרטי (אבל אפשרית) אינו עמוס בדרך כלל. זווית המדרון יחד עם עצי האורן מבטיחים נקודת תצפית מוצלת מצויינת מערבה לכיוון הים התיכון. כדאי לשלב את ההגעה למקום עם טיול בשביל הבאר בנחל חניתה, טיול מוצל מעגלי ולא קשה שיתאים לכולם.

הר אדיר- הגליל העליון

אחיו הקטן של הר מירון, כך אני מכנה את הר אדיר. בפסגת ההר מצפור הפונה צפונה אל הלבנון, אשר נבנה להנצחת זכרם של 121 הרוגי מלחמת לבנון השניה הארורה. הנוף שקט ורגועה, הרי הלבנון והכפרים הקטנים מעבר לגבול יפים ופסטורלים. אך הפסטורליה הלבנונית מטעה וערמומית, זאת כבר למדנו עוד בתקופת השירות הצבאי.

מהחניה הליכה קצרה מאוד אל המצפור, ובחורף הפסגה מושלגת ופחות צפופה מהמירון.

ויש עוד מקומות רבים ויפים בדרום במרכז ובמזרח והמערב, אליהם אפשר לבוא עם ארגז וכוסות ופינג'ן ובהם לצבור זכרונות...

אם אהבתם את הפוסט, אתם מוזמנים לעקוב אחרי באינסטגרם שלי וגם להרשם בראש בראש העמוד לקבלת הפוסט הבא ישירות למייל שלכם.

#טיולמשפחות #פקלקפה #נוף #טיולרומנטי

2582 צפיות0 תגובות